Επιτυχίες στο μεσογειακό πρωτάθλημα στην Μαδρίτη

Μεσογειακό πρωτάθλημα εφήβων αντρών ελευθέρας πάλης
16 Νοεμβρίου 2016
Τρίτη θέση για την Ελλάδα στο μεσογειακό πρωτάθλημα στην Μαδρίτη
25 Νοεμβρίου 2016
Προβολή όλων
Ο πρωταθλητής μας Φώτης Παπαδάκης ήταν ο μονός που συμμετείχε στο μεσογειακό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης έφηβων -αντρών στην Μαδρίτη της Ισπανίας 19/11/16 για την ελευθέρα πάλη.

Ο πρωταθλητής συμμετείχε στο μεσογειακό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης έφηβων -αντρών στην Μαδρίτη της Ισπανίας 19/11/16 για την ελευθέρα πάλη χωρίς προπονητή με έξοδα του συλλόγου του χωρίς καμία βοήθεια . Έλαβε μέρος πρώτα στο έφηβων - 60 κιλά όπουέδωσε 4 αγώνες. Έχασε τον πρώτο από τον αλγερινό 4-1 και νίκησε διαδοχικά 3 ισπανούς με 11-1 7-5 και 11-0 κατακτώντας για την Ελλάδα το ασημένιο μετάλλιο κάνοντας ποδαρικό και για την αποστολή της ελληνορωμαϊκής που τα παιδιά και η προπονήτρια τους Λία Νικόλαου καθώς και η διαιτητής Παυλίνα Γεώργιου βοήθησαν πολύ και τους ευχαριστούμε για αυτό όπως ευχαριστούμε και το Γάλλο προπονητή για την στήριξη του .Το απόγευμα τις ίδιας μέρας αγωνίστηκε και στον αντρών - 61 κιλά ελευθέρας πάλης περνώντας το πρώτο γύρο μπαϊ με τον ισπανό περσινό μεσογειονικη Γκονζαλες και χάνοντας τελικά με πτώση κατετάγει τρίτος . Οι εμπειρίες που απέκτησε ο αθλητής μας πολλές και του ευχόμαστε το καλύτερο για το μέλλον.